Az Operettszínház történetéről szedett össze 7 érdekességet a zene.hu, de én ennél is érdekesebb dolgokat találtam. Megtudtam mi a közös az Orfeumban a Moulin Rougeban és az Operettszínházban?!
A sokat emlegetett Orfeum a mai Operettszínházban működött egészen az első világháború kitöréséig, és az Orfeumból lett a mai Operettszínház. Persze kétségkívül az egyik legjobb korszakát Orfeumként élte meg az épület, és sokszor próbálták a z orfeumi hangulatot visszavarázsolni a színházba kisebb-nagyobb sikerrel.
A színházat többször is átalakították, azonban csak 1922-ben lett belőle színház. Akkoriban minden mulatóból megpróbált a városvezetés színházat csinálni. A mai Moulin Rouge még az egykori Orfeum részét képezte, és csak 1922-ben vált önálló mulatóvá, viszont az új formájában átvette az Orfeum szerepét. Az új Fővárosi Színházban Buttykay Ákos és Földes Imre operettjét az Olívia hercegnőt mutatták be először. A színházban sorra tűztek műsorra újabb és újabb operetteket, mondhatni olyan volt akkoriban az operett, mint ma a musical, hogy minden sikeres zenés színház repertorárján megtalálható volt, ma szinte minden nagy színház játszik legalább egy musicalt. Akkoriban 5 operettszínház is volt: Blaha Lujza Színház, a Király Színház(lebontották a Király u-ban még emléktáblája van) , a Városi Színház (mai Erkel Színház) és nyaranta a Budai Színkör játszottak operetteket.